TEDxAnkaraUniversity

Paylaşmaya değer fikirler ruhunu taşıyan TEDx programı, TED benzeri bir deneyimi yaşatıp insanları bir araya getiren yerel ve
bağımsız etkinlikler bütünüdür.

2019 yılında AGİT ekibi olarak, “Anlatmak Lazım” temasıyla yola çıkıp Ankara Üniversitesi’nin ilk TEDx etkinliğini düzenledik.

Artık anlatmamız gerektiğine inandığımız konuları, doğruları, yanlışları, anlatamadığımız şeyleri “Anlatmak Lazım” diyerek birbirinden değerli 10 farklı konuşmacımızı katılımcılarımızla buluşturduk. 

2022 yılında ise “Aklında Tut” temasıyla Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kongre Merkezi’nde TEDxAnkaraUniversity etkinliğimizi gerçekleştirdik.

Günümüzde artan internet kullanımı ile gün boyunca yüzlerce bilgi duyuyor, okuyor ya da öğreniyoruz. Peki gün içerisinde öğrendiğimizden fazlasını unuttuğumuzu ele alırsak bu bilgilerin ne kadarını hatırlayacak kadar önemli buluyoruz? Kaçı bizim için aklımızda tutmaya değer oluyor? İşte biz “Aklında Tut” teması ile yola çıktığımız TEDxAnkaraUniversity organizasyonumuzda birbirinden değerli 9 farklı konuşmacımızı katılımcılarımızla buluşturduk.