Hakkımızda

Hakkımızda

Ankara Üniversitesi Girişimcilik ve İnovasyon Topluluğu, 2017 yılında dünyanın en büyük sosyal girişimcilik yarışması olan Hult Prize’ı Ankara Üniversitesi’nde ilk kez düzenlemek üzere bir araya gelen girişimci öğrenciler tarafından 2018 yılında kurulmuştur.

AGİT, üniversitemizde girişimciliği desteklemek ve girişimcilik ekosistemi oluşturmak amacıyla yola çıkmıştır. Ankara Üniversitesi’nin tüm bölümlerinden öğrencilerin katılımıyla büyüyen bir öğrenci topluluğudur.

Kurulduğu günden bu yana üniversitemizde birçok ilke imza atmış, girişimcilik alanında ulusal ve uluslararası etkinlikler düzenlemiş, üniversitemizde girişimcilik ekosisteminin oluşmasında katkıda bulunmuştur.

Ankara Üniversitesi bünyesinde bulunan birçok girişimci öğrenciyi ve onlara yol gösterecek başarılı girişimcileri bir araya getirerek girişimcilik sektörüne ilk adımı atmalarında öncü olmuştur. 

Vizyonumuz

Ankara Üniversitesi’nin girişimciliğin ve inovasyonun merkezi olan bir üniversite olmasını sağlamak.

Üniversitemizden ulusal ve uluslararası arenalarda büyük başarılar kazanacak girişimcileri çıkarmak.

Girişimcilik, sosyal girişimcilik ve inovasyon bilincine sahip bir kitle için farkındalık yaratmak.

Misyonumuz

Ankara Üniversitesi bünyesinde girişimleri ve girişimcileri destekleyen bir yapı oluşturmak ve bu misyonu yaptığımız etkinlikler ve çalışmalar ile desteklemek.

Ankara Üniversitesi’nin başarılı genç girişimcilerini, yaratıcı beyinlerini bir araya getirmek ve üniversitemizde girişimcilik ekosistemi oluşturmak.

Girişimciliğe ve girişimcilere destek veren kurumlar ile üniversite öğrencileri arasında köprü görevi görmek.